KRZESZYCE Ferie w bibliotece

k20Atrakcyjne zajęcia

Gminna Biblioteka Publiczna nie zapomniała o najmłodszych czytelnikach. Ferie były pracowite, radosne i naprawdę kolorowe.  Każdy mógł znaleźć coś dla siebie

 

Pierwszy dzień ferii rozpoczęliśmy zajęciami taneczno-sportowymi, które poprowadziła instruktorka tańca współczesnego Anna Polańska-Bosiacka. Młodzi uczestnicy ćwiczyli taniec przygotowany przez panią Anię do piosenki YMCA i Kamila Bednarka, były też zawody sportowe.

Na wtorkowym spotkaniu dzieci własnoręcznie tworzyły ozdoby na bal karnawałowy: maski, łańcuchy z serduszek, gwiazdki.

Kolejne zajęcia odbyły się pod fachowym okiem Urszuli Kołodziejczak, artysty-malarza z Gorzowa Wlkp. Uczestnicy wykonywali słonie i krokodyle z gliny. Ujawniło się parę nowych talentów.

W czwartek odbyła się zabawa karnawałowa.  Sala biblioteczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną księżniczek, kowboi, biedronek oraz innych kolorowych postaci z bajek. Dzieci, wraz z przyjaciółmi, bawiły się w rytm muzyki. W trakcie balu organizowane były liczne konkursy i zabawy, w których każdy mógł wziąć udział, i za które był nagradzany. Dla zwycięzców przewidziane były atrakcyjne nagrody.  Dzieci mogły m.in. tańczyć w rytm odpowiedniej muzyki, zgadywały tytuł piosenki, bajki, filmu, z której pochodzi zagrany fragment, do przejścia miały tor przeszkód, tańczyły ZUMBĘ. Dla gości przygotowano słodki poczęstunek, pozwalający zregenerować siły przed dalszą zabawą. Na koniec wybrano króla i królową balu, którzy otrzymali korony oraz upominki. Skoczne tańce i barwne korowody sprawiły dużo radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Na ostatnich zajęciach dzieci robiły walentynkowe kartki dla swoich najbliższych.

Na pożegnanie dzieci otrzymały upominki i dyplomy, które za każdym razem będą przypominały czas mile spędzony w bibliotece.

W imieniu biblioteki dziękujemy za pomoc przy organizacji zajęć Urszuli Kołodziejczak, Annie Polańskiej-Bosiackiej, Dagmarze Kubiak (która uwieczniła chwile z balu), Adrianowi Wysoczańskiemu, rodzicom dzieci oraz za wsparcie finansowe gminnej komisji do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych (red.).