GÓRZYCA Maraton Zumby

SONY DSCPomoc połączona z zabawą

Był ruch. Był taniec. Była zabawa: mnóstwo uśmiechu, ale też łzy wzruszenia. W górzyckim maratonie Zumby wzięło udział przeszło 40 osób. Podczas imprezy udało się zebrać  660 zł, które zostaną przekazane na leczenie trzyletniej Sary

 

Przez trzy  godziny uczestnicy maratonu wylewali siódme poty, dając z siebie maksimum energii. Rytmiczna muzyka, żywiołowi instruktorzy, chętni do tańca uczestnicy- to mieszanka wybuchowa pozytywnych wibracji, które oddziaływały na każdego uczestnika.

W sali pojawiła się też mała Sara wraz ze swoją mamą. Dziewczynka była bardzo otwarta i sama chętnie próbowała tańczyć wraz z innymi „zumbowiczami”.

Sara urodziła się z ciężką, wrodzoną wadą serca. Od trzeciego miesiąca życia jest intensywnie rehabilitowana. W 2011 roku miała pierwsze cewnikowanie serca, wynik był przerażający: ciśnienie w tętnicy płucnej zagrażało jej życiu. Później były kolejne operacje. Teraz rodzice chcieliby, aby następna odbyła się w Niemczech, by Sara trafiła w ręce kardiochirurga dziecięcego Edwarda Malca. Niestety wiąże się to z dużymi kosztami. Pomóc może każdy, choćby wypełniając swoje rozliczenie podatkowe. Na lecenie Sary można przekazać swój 1 procent wpisując w deklaracji numer KRS 0000266644, a w polu informacji dodatkowych: Sara Cudzich. Gorąco zachęcamy do pomocy (red.).