GÓRZYCA Dzień Babci i Dziadka w szkole w Czarnowie

czarnówWzruszający dzień

W Szkole Podstawowej im. Kresowian w Czarnowie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Święto odbyło się 24 stycznia w grupie zerowej. Na wstępie Weronika Ratuszna przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i piękną wzruszającą piosenką. Następnie 5 i 6-latki przedstawiły przygotowany, wraz z wychowawczynią, piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami.
Frekwencja, jak co roku dopisała.
Rodzice przygotowali poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz owoców.
Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy przy muzyce. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.
WIOLETTA NIEWIADOMSKA