SULĘCIN Miejska wigilia na Rynku

wigilja-sulWspólne świętowanie

15 grudnia mieszkańcy Sulęcina mogli poczuć magię świąt Bożego Narodzenia. Na Placu Czarnieckiego, przy pięknej choince, już po raz piąty odbyła się Wigilia Miejska

Organizatorami wigilijnego spotkania byli: burmistrz Sulęcina, parafia pw. św. Henryka, Sulęciński Ośrodek Kultury, Ośrodek Pomocy Społecznej, Hufiec ZHP oraz placówki oświatowe z terenu gminy.

Mieszkańców zgromadzonych tak licznie na rynku powitał burmistrz Michał Deptuch, który życzył wszystkim zdrowych, pełnych nadziei świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w gronie najbliższych i wszelkiej pomyślności w 2014 roku. Proboszcz Piotr Mazurek odmówił krótką modlitwę oraz pobłogosławił wszystkich zgromadzonych. Jak co roku odbyło się dzielenie opłatkiem, później mieszkańcy degustowali potrawy wigilijne i podziwiali pięknie przystrojone świąteczne kramy. Mogli też zakupić ręcznie wykonane ozdoby świąteczne na stoisku przygotowanym przez stowarzyszenie „Mam  Pomysł” z Sulęcina.

Harcerze opowiedzieli o wędrówce Betlejemskiego Światełka Pokoju, jest ono symbolem ciepła, miłości, nadziei i pokoju, mogli je odpalać wszyscy mieszkańcy obecni na wigilii.

Wśród przysmaków przygotowanych przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 2, Szkoły Podstawowej w Sulęcinie, Wędrzynie i Trzemesznie oraz Gimnazjum w Sulęcinie znalazły się: pierogi z kapustą i grzybami, łazanki z kapustą, ryba po węgiersku, bigos oraz pyszny barszcz z uszkami. Nie zabrakło również świątecznych wypieków i słodkości dla najmłodszych. Odbył się także koncert kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 1 i nr 2 w Sulęcinie, zespołu „Nie dajmy się” z Domu Pomocy Społecznej w Tursku, zespołu „Siedemnastka” działającego przy klubie 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Wędrzynie oraz solistów studia piosenki Sulęcińskiego Ośrodka Kultury. Artystom udało się wprowadzić mieszkańców Sulęcina w klimat nadchodzących świąt (red.).