SULĘCIN Konkurs przyrodniczy w Domu Joanitów

konkurs-sulRywalizacja gimnazjalistów

15 stycznia w Centrum Współpracy Polsko-Niemieckiej w Sulęcinie odbyła się XIII edycja konkursu przyrodniczego pod nazwą „Poznajemy parki krajobrazowe Polski”

W konkursie wzięły udział szkoły gimnazjalne z Łagowa, Torzymia i Sulęcina. Został on zorganizowany we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego, reprezentowanym przez Roberta Rektora z Pszczewa.

Gimnazja uczestniczyły w trzecim etapie konkursu tzw. parkowym, w którym rywalizacja odbyła się pomiędzy szkołami reprezentującymi gminy w obrębie danego parku krajobrazowego.

Młodzież otrzymała do rozwiązania testy składające się z 25 zadań, które dotyczyły głównie przyrody, biologii i geografii. Uczniowie mieli także możliwość obejrzenia wystaw stałych i wystawy czasowej znajdujących się w Domu Joannitów oraz prezentacji przyrodniczej dotyczącej walorów Pszczewskiego Parku Krajobrazowego.

W konkursie zwyciężyło Gimnazjum z Torzymia, drugie było Gimnazjum z Sulęcina (opiekun Monika Grzelczyk), a trzecie Gimnazjum z Łagowa.

Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne upominki ufundowane przez burmistrza Sulęcina oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego (red.).