SŁUBICE Ruszyła rekrutacja do Gimnazjum we Frankfurcie

rutka-loNiemiecka matura w cenie

Liceum Ogólnokształcące w Słubicach, pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty, w ramach polsko-niemieckiego projektu edukacyjnego, od wielu lat prowadzi rekrutację do Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie

18 stycznia uczniowie trzecich klas gimnazjów województwa lubuskiego zainteresowani warunkami nauki po drugiej stronie Odry, a także zasadami rekrutacji do gimnazjum we Frankfurcie, mieli możliwość uczestniczenia w Dniu Otwartych Drzwi tej niemieckiej szkoły oraz w specjalnym spotkaniu informacyjnym, które odbyło się tradycyjnie w Collegium Polonicum w Słubicach.

Na spotkaniu uczniowie, wraz z rodzicami, mogli uzyskać dodatkowe informacje odnośnie terminów, potrzebnej dokumentacji oraz warunków mieszkania w internacie (dla uczniów spoza Słubic).

31 marca upływa termin składania w Zespole Szkół Licealnych podań (wraz ze świadectwem promocyjnym do klasy III gimnazjum polskiego) o przyjęcie do szkoły niemieckiej. 12 kwietnia o godz. 11:00 w Zespole Szkół Licealnych w Słubicach odbędzie się centralny test selekcyjny, badający znajomość języka niemieckiego. Z kolei 21 i 22 maja w Gimnazjum Karla Liebknechta we Frankfurcie odbędą się rozmowy kwalifikacyjne z uczniami zakwalifikowanymi do drugiego etapu egzaminu.

Rekrutacja odbywa się do dziesiątej klasy niemieckiej szkoły (odpowiednik pierwszej klasy licealnej).

Szczegółowe informacje o trzyletniej nauce polskiej młodzieży we Frankfurcie, kończącej się egzaminem maturalnym, można również znaleźć na internetowej stronie Liceum Ogólnokształcącego w Słubicach.

DOROTA RUTKA

koordynator polsko-niemieckiego projektu szkolnego