KRZESZYCE Przedszkolaki znają tradycję

k2Jasełka dla rodziców

Grudzień to czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia

Doskonale wiedzą o tym dzieci z Przedszkola Gminnego im. Misia Uszatka w Krzeszycach, które wraz z wychowawczyniami już na początku grudnia zaczęły przygotowania do zajęć otwartych dla rodziców oraz jasełek.

„Maluchy” z grupy Barbary Filipowicz i „średniaki” z grupy Doroty Straszewskiej zaprosiły rodziców do wspólnego przygotowywania ozdób bożonarodzeniowych, a „starszaki” z grupy Lucyny Gąsiorek oraz Jolanty Lembicz przygotowały przedstawienia jasełkowe.

Rodzice wykazali się dużą kreatywnością oraz zaangażowaniem. Powstały kolorowe choinki, uśmiechnięte bałwanki oraz śliczne aniołki. Dzieci zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy oraz zaprezentowały świąteczne piosenki i tańce. Na wszystkich czekał poczęstunek. Przybyli goście zgodnie stwierdzili, że takich zajęć powinno być jak najwięcej.

Jasełka przygotowane przez „starszaków” były wyjątkowo wzruszające. Młodzi aktorzy doskonale przekazali nastrój oczekiwania oraz Bożego Narodzenia. Wszyscy zaproszeni z łezką wzruszenia w oku oglądali przygotowane przedstawienia i wraz z dziećmi śpiewali kolędy. Na zakończenie dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane prezenty.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za obecność, pomoc w organizacji uroczystości oraz miłą atmosferę (red.).