KOŁCZYN Jasełka dzieci z przedszkola

k1Świąteczne przedstawienie

O tym, że Boże Narodzenie to magiczny czas, pełen rodzinnego ciepła i szczęścia, który budzi w nas najlepsze ucznia, nie trzeba nikogo przekonywać

By poczuć magię tych świąt przedszkolaki z Przedszkola Gminnego w Kołczynie 18 grudnia w miejscowej sali wiejskiej wystawiły jasełka. Na to widowisko, którego treścią była historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda, przybyli głównie rodzice i dziadkowie aktorów, uczniowie podstawówki ze swymi wychowawcami, dyrektor oraz widzowie. Sala się zapełniła.

Organizatorzy postarali się o piękną, bogatą scenografię. Na scenie lampkami rozbłysły choinki, stanęła szopka z prawdziwym żłobkiem, znalazły się atrakcyjne, bożonarodzeniowe stroiki, nie zabrało też zastępu papierowych aniołów – to wszystko robiło wrażenie.

Widzowie po raz kolejny mogli przeżyć historię Marii i Józefa, którzy szukając schronienia, przenocowali w przygodnej, lichej stajence, gdzie dokonał się cud narodzin. Przedszkolaki, w pięknych szatach, z wielkim przejęciem weszły w role Maryi, Józefa, Trzech Króli oraz pasterzy. Rolę Dzieciątka odegrała zwykła lalka.

Całość tego słowno-muzycznego przedstawienia, składająca się ze scenek z życia nowonarodzonego była przeplatana znanymi kolędami i pastorałkami. Słuchacze chętnie włączali się w śpiewy i wspólne kolędowali. Nad dźwiękową oprawą widowiska czuwał T. Karaś.

Po części artystycznej młodzi artyści otrzymali ogromne brawa. Dyrektor Beata Brzezińska podziękowała aktorom i opiekunom: I. Pileckiej, M. Orluk i D. Mądrzak za przygotowanie uroczystej, świątecznej akademii oraz gościom za uwagę i poświęcony czas (red.).