GÓRZYCA Gotowi by przybyć NA RATUNEK!

SONY DSCOtworzyliśmy nasze serca

Górzyca zebrała podczas 22. finału WOŚP prawie  12.600 złMieszkańcy otworzyli szeroko swoje serca na dzieci i osoby starsze – bo to właśnie im dedykowane było orkiestrowe granie

W Gminnym Ośrodku Kultury rozbrzmiewała orkiestrowa  muzyka, a scenę opanowali najmłodsi mieszkańcy Górzycy – przedszkolaki z Pracowni Edukacji Kulturalnej,  z oddziału przedszkolnego przy SP w Górzycy. Cząstkę siebie ofiarowali również uczniowie kl. I-IV Szkoły Podstawowej. Były radosne pląsy, anielskie klimaty, piosenki z zimową aurą w tle, wiersze, jasełka i pastorałki…

Za symboliczną kwotę można było stać się posiadaczem koszulki z logo WOŚP, puchowej kołdry, poduchy, tryptyku… Dzięki zaangażowaniu Damiana Fedorowicza wiceprezesa Polskiego Związku Zapaśników można było zdobyć fotkę z autografem znanych polskich zapaśników, medalistów olimpijskich. Na miłośników tenisa ziemnego czekało zdjęcie Karoliny Woźniackiej z autografem, a na wiernych fanów piłki nożnej kalendarz i koszulka zawodnika Korony Kielce Kamila Sylwestrzaka, mieszkańca Górzycy.

Po emocjach związanych z licytacją przyszedł czas na gwiazdę wieczoru. Charyzmatyczny zespól LORD z największymi przebojami grupy Queen  oraz z  rockowymi  balladami  lat 80-tych. Słowem: dobry, stary rock w wykonaniu młodych i utalentowanych muzyków. Punktualnie o 20 nad Górzycą rozbłysło światełko do nieba.

W trakcie programu artystycznego można było bezpłatnie zbadać poziom cukru we krwi i wykonać pomiar ciśnienia, skorzystać z szerokiej gamy materiałów edukacyjnych przy stoisku przygotowanym przez przychodnię „MEDYK” Górzyca.

Na ulicach gminy Górzyca kwestowało 30 wolontariuszy. Najlepsi okazali się: Monika Ptak, Magdalena Kowalczyk oraz Michalina Truszkowska.

Orkiestra rozbrzmiewała także w Pamięcinie i Żabicach, dzięki zaangażowaniu Niepublicznej Szkoły Podstawowej.

Finał nie mógłby się odbyć, gdyby nie wsparcie wielu ludzi dobrej woli. Kierujemy podziękowania do osób, instytucji i wszystkich ofiarodawców fantów na licytację – na których jak co roku mogliśmy liczyć. Słowa podziękowań należą się tym, którzy zagrali razem z nami.

A gdyby ktoś już teraz chciał zadeklarować swoją pomoc lub miał jakiś pomysł do realizacji w przyszłorocznym finale zapraszamy  do Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy, konta na facebooku lub zgłaszania  pomysłów telefonicznie pod numerem tel.: 957591236, za co z góry dziękujemy.

ANITA PODGÓRSKA

 szef sztabu 22. finału WOŚP