CYBINKA Powstanie nowa szkoła!

szkołaBędzie bezpiecznie i nowocześnie

Gmina chce zbudować nowoczesny budynek szkolny

W sąsiedztwie szkoły znajdzie się plac zabaw, placówka powstanie wśród terenów zielonych, bezpośrednio przylegających do obiektów sportowych z halą sportową, boiskiem i bieżnią lekkoatletyczną.

W projekcie zastosowano nowatorskie i ekologiczne rozwiązania, gwarantujące długotrwałe i bezpieczne użytkowanie.

Budynek szkolny będzie jednokondygnacyjny, a cały projekt realizowany będzie etapowo.

Najpierw zaplanowana jest realizacja części dydaktycznej z zespołem sześciu klas (w tym jedna klasa zerówki), pokojem nauczycielskim, gabinetem stomatologicznym, świetlicą, kuchnią, sklepikiem oraz częścią administracyjną i sanitarno-socjalną.

Później budowana będzie sala zabaw, sala komputerowa, gabinet pielęgniarki i pedagoga, część sanitarna z zapleczem gastronomicznym. Łączna powierzchnia użytkowa wynosić będzie 1727 m².

W projekcie wzięto pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo i wygodę uczniów. Uwzględniono pomieszczenie portierni, w której nad bezpieczeństwem uczniów czuwać będzie pracownik szkoły, a także przestronny hol, w którym uczniowie będą mogli oczekiwać na przyjście rodziców bądź na autobus szkolny.

Z holem skomunikowana będzie świetlica, która z kolei przylegać będzie do strefy rekreacyjnej.

Planując nowy budynek szkolny zastosowano energooszczędne systemy oświetlenia, energooszczędne grzejniki, wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła oraz dwie pompy ciepła odpowiedzialne za przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Całość uwzględnia również przystosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nie zapomniano także o sali zabaw. Będzie ona połączona widokowo z terenami rekreacyjnymi.

Obiekt, po oddaniu do użytkowania, będzie dołączony do istniejącego terenu szkolnego, z wewnętrznym parkingiem dla autobusu oraz z indywidualnym wjazdem.

Całość stworzy wspaniałe warunki edukacyjne dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Cybinka (red.).