CYBINKA Jasełka w M-GOK

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJest taki dzień

12 stycznia w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbył się wyjątkowy koncert pod tytułem „Jest taki dzień”

W po brzegi wypełnionej sali widowiskowej wystąpiły grupy z terenu gminy: „Kryniczeńka” z Białkowa, „Lubuszanki” i „Klimat” z Cybinki oraz dzieci z drugiej klasy Szkoły Podstawowej, pod kierunkiem wychowawczyni Krystyny Siemińskiej.

Odtwórcami scenek z narodzin Jezusa były panie z „Tęczy” z Grzmiącej.

Wchodzące z obu stron aniołki, diabełki i pastuszkowie, z zapalonymi zimnymi ogniami, w czasie piosenki Czerwonych Gitar, w wykonaniu zespołu „Klimat”, wprowadziły widzów w specyficzny nastrój całego koncertu. Tak zaczęły się niecodzienne jasełka, przeplatane kolędami bardziej lub mniej znanymi, pastorałkami oraz typowo zimowymi piosenkami. Uroku całości dodała integracja twórczych grup w różnym wieku i o różnym charakterze.

W trakcie koncertu rozstrzygnięty został konkurs na najbardziej oświetlony wystrój świąteczny w gminie Cybinka w 2013 roku. Zwyciężyli: Justyna Śledź z Drzeniowa i Jan Parzyjagło z Białkowa, drugie miejsce zajął Czesław Brzeziński z Cybinki, a trzecie Monika Jankowska z Białkowa. Wyróżnienie otrzymała Beata Kuczyńska z Cybinki, a nagrodę specjalną Antonii Kosmowski z Uradu (red.).