SŁUBICE Warsztaty dziennikarskie uczniów

warsztatyMłodzi radiowcy

Młodzież z Gimnazjum nr 2 brała udział w projekcie „Wspieramy polskie talenty” realizowanym przez Europejską Fundację Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży „Młodzi Artyści”

 

Przez kilka miesięcy uczniowie uczestniczyli w warsztatach radiowych prowadzonych przez dziennikarkę Radia Zachód Monikę Iłowską-Walkowiak.

Podczas cotygodniowych spotkań w nowej szkolnej pracowni informatycznej  zapoznawali się m.in. z pracą dziennikarza radiowego, technikami nagrywania  i montażu dźwięków,  uczyli się pisania relacji reporterskich, przeprowadzania wywiadów radiowych i sondy ulicznej. Zdobytą wiedzę wykorzystali  w trakcie  samodzielnie przygotowanych trzech nagrań radiowych, poruszających m.in. tematykę postrzegania przez dorosłych współczesnej młodzieży.

Finałem warsztatów był wyjazd do Radia Zachód w Zielonej Górze. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zwiedzenia redakcji rozgłośni oraz udziału w warsztatach pod okiem profesjonalnych dziennikarzy. Wraz z rówieśnikami z gimnazjów z Zielonej Góry stworzyli alternatywną bajkę o Kopciuszku. Mieli też okazję przeprowadzić audycję na żywo w studio nagraniowym. W programie radiowym zaprezentowali samodzielnie opracowane materiały, a także opowiedzieli o projekcie (red.).