SŁUBICE Ponad 100 osób na spotkaniu

szymonPoważnie i z dystansem

19 listopada słubicka biblioteka mogła gościć niezwykłego człowieka – Szymona Hołownię znanego dziennikarza i publicystę Szymona Hołownię. Spotkanie przyciągnęło tłumy i trwało około dwóch godzin

 

Zgromadzonych na spotkaniu powitała dyrektor słubickiej biblioteki  Agnieszka Mińska. Moderatorem spotkania był dr Krzysztof Wojciechowski.

Szymon Hołownia przez większość ludzi kojarzony jest  z programem telewizyjnym „Mam Talent”.  Ale jest on przede wszystkim publicystą, dziennikarzem i autorem wielu książek.

Wiara i chrześcijaństwo to tematy, które zdominowały spotkanie z Szymonem Hołownią. Czytelnicy zadawali nurtujące ich pytania dotyczące wiary, kościoła i chrześcijaństwa. Gość na każde z nich starał się niezwykle wiarygodnie i przekonywująco udzielać odpowiedzi. Jest bardzo dobrym mówcą i jego spojrzenie na wiele tematów zmusza do głębszych przemyśleń. Ale jest również człowiekiem niezwykle dowcipnym, mającym duży dystans do własnej osoby, co można było odczuć, słuchając kilku zabawnych anegdot z jego życia.

Szymon Hołownia bardzo chętnie opowiadał o swojej najnowszej książce „Wszystko w porządku” oraz o Fundacji Kasisi wspierającej Dom Dziecka w Zambii, której jest założycielem.

Spotkanie było bardzo niezwykłe, bo i gość był niezwykły! Dziękujemy (red.).