POWIAT SULĘCIŃSKI Biskup Lityński odwiedził szkoły

sul7aŚwiąteczne spotkania z biskupem

Sulęcińskie szkoły odwiedził biskup pomocniczy Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej Tadeusz Lityński, towarzyszył mu ksiądz dziekan Dekanatu Sulęcin Piotr Mazurek

 

W trakcie wystąpienia w LO biskup Lityński wspomniał o swojej działalności duszpasterskiej, wrócił do lat, kiedy rodziło się w nim powołanie. Spotkanie zakończyła krótka modlitwa.

Z pełnymi honorami, pocztem sztandarowym i zbiórką uczniów klas mundurowych przywitano biskupa Lityńskiego także w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej. Uroczystość odbyła się w hali sportowej, w obecności uczniów szkoły i grona pedagogicznego. Biskupa oficjalnie przywitała dyrektor szkoły Grażyna Sobieraj w obecności starosty sulęcińskiego Dariusza Ejcharta.

W trakcie wizyty uczniowie szkoły, przy akompaniamencie instrumentów muzycznych, zaśpiewali pieśni kościelne. Młodzież z uwagą wysłuchała biskupa, który nawiązał do roli kościoła w szkole, jak również do swojej działalności. Podczas spotkania nauczyciel zawodu i rzeźbiarz Grzegorz Zygmański wręczył mu własnoręcznie wykonaną płaskorzeźbę papieża Jana Pawła II.

MACIEK BARDEN