GÓRZYCA Przyjacielska wizyta

gok6Ciekawe spotkanie

Rodzice i grono pedagogiczne z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pamięcinie wybrało się do zaprzyjaźnionej  Szkoły Podstawowej im. św. Wojciecha we Włodowicach

 

Spotkanie stało się okazją do wymiany doświadczeń. Prezes Fundacji Wspierania Aktywności Lokalnej FALA we Wrocławiu – Tomasz Siemież podkreślał łączące nasze szkoły atuty: brak anonimowości, praca w grupach różnowiekowych, rozwijająca kompetencje społeczne, niewielka liczebność klas, doskonała baza dydaktyczna, w tym nowoczesny sprzęt ICT w postaci tablic interaktywnych, projektorów, komputerów, przyjazna, zapewniająca poczucie bezpieczeństwa i harmonijnego rozwoju atmosfera. Wszystko to sprawia, że uczniowie chcą tu się uczyć i traktują swoją szkołę jak drugi dom.

Spotkanie zakończyło się ustaleniem terminu wizyty, którą złożą przedstawiciele włodowickiej placówki w szkołach w Pamięcinie i Żabicach.

Ponieważ Włodowice są miejscowością położoną w szczególnie malowniczej okolicy, słynącej nie tylko z „krainy wygasłych wulkanów”, ale także ze wspaniałych zabytków, uczestnicy wycieczki udali się również do Krzeszowa, by zwiedzić pocysterski kompleks klasztorny, który jest „europejską perłę baroku”. Później udali się do Czech (red.).