SŁUBICE Targi Edukacji i Pracy dla młodzieży

aguniaZ ofertą dla młodych

Ponad 30 wystawców zaprezentowało swoją ofertę na Targach Edukacji i Pracy

Odbyły się one z inicjatywy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Gorzowie Wlkp. przy współpracy Młodzieżowego Centrum Kariery i Punktu Pośrednictwa Pracy w Słubicach i słubickiej uczelni.

Wśród wystawców znalazły się największe uczelnie z polsko-niemieckiego pogranicza, szkoły ponadgimnazjalne z Ośna Lubuskiego, Słubic, Starościna, agencje pracy z Frankfurtu i Gorzowa Wlkp. oraz przedstawiciele instytucji rynku pracy, pracodawców i firm szkoleniowych.

Zwiedzający mieli okazję spotkać się z przedstawicielami uczelni wyższych, instytucji wspierających młodych ludzi przy dokonywaniu wyboru związanego z dalszą ścieżką edukacyjną oraz planowaniem kariery zawodowej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia warsztatowe, obejmujące swoim zakresem wiele dziedzin m.in.: naukę języków obcych, chemię, ekonomię, doradztwo zawodowe.

Targi były doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną skierowaną do uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, a także do nawiązania kontaktów z pracodawcami. Różnorodność prezentowanych ofert sprawiła, że tegoroczna impreza przyciągnęła dużą ilość osób chcących uzyskać wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące je tematy.

AGNIESZKA ZWIERZCHACZEWSKA