POWIAT SULĘCIŃSKI Święto Niepodległości w I LO

sul8Pamiętali o rocznicy

W auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Dnia Niepodległości, w której uczestniczyli uczniowie i grono pedagogiczne szkoły

Historię niepodległości oraz polskiej państwowości przedstawiły uczennice Małgorzata Witkowska, Karolina Majcher i Daria Dyjek. Piosenki patriotyczne zaśpiewały szkolne wokalistki Marta Rojewska, Karolina Fura, Justyna Rosolska oraz nauczyciel liceum Zbigniew Szczepański.

Podczas uroczystości dyrektor Jarosław Ugrynowicz oraz starosta sulęciński Dariusz Ejchart wręczyli uczennicom Annie Olechnowicz i Magdalenie Jacykowskiej listy gratulacyjne wojewody Jerzego Ostroucha za zdobycie stypendiów naukowych marszałka województwa lubuskiego Elżbiety Polak. W trakcie obchodów uczennice klas trzecich przekazały statut szkoły, jako insygnia samorządu szkolnego, koleżankom z klas drugich.

Na zakończenie części artystycznej, już w luźnej atmosferze, wokalistki wykonały utwór zespołu Piersi „ Bałkanica”, który wywołał aplauz wśród uczniów i przyciągnął do wspólnej zabawy. Oprawę akustyczną zapewnili: Paweł Łaniec i Sebastian Łuczak.

W uroczystości uczestniczyli również zastępca dyrektora Anita Pakulska oraz dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogiczej w Sulęcinie Maciej Tonder.

– Dziękuję za zaproszenie, a jednocześnie składam podziękowanie Annie Bednarz, Wiolecie Bartniak i Zbigniewowi Szczepańskiemu za przygotowanie uroczystości. Młodym artystom gratuluję wspaniałego wykonania zaprezentowanych piosenek i uważam, że Zbyszek Szczepański, dla którego śpiewanie stało się rzeczą normalną, spełnił nasze oczekiwania. Dwukrotnie brał udział w telewizyjnej „Szansie na sukces” i reprezentował nie tylko naszą szkołę, ale również miasto i powiat. Święto Niepodległości naszego państwa jest świętem, z którego należy się cieszyć i pokazaliście, jak ta radość powinna wyglądać. Dzisiaj w wolnym kraju Wasza młodość pokazała spontaniczność, a jednocześnie wrażliwość na sprawy, które są naszą historią, o których musimy pamiętać. Nie wolno nam zapomnieć, jak rodziła się niepodległość naszego państwa – powiedział na zakończenie uroczystości starosta sulęciński Dariusz Ejchart.

                                                                           MACIEK BARDEN