POWIAT SULĘCIŃSKI Nowa trasa rowerowa

sul1Połączyła nas droga

23 października odbyło się oficjalne otwarcie ścieżki rowerowej Sulęcin – Żubrów

To jedna z największych inwestycji, która została zrealizowana przez starostwo powiatowe w ostatnim czasie.

Prócz prawie trzykilometrowej trasy rowerowej wzdłuż drogi powiatowej,  na terenie miasta od zakładu energetycznego do rogatek Sulęcina, został położony nowy chodnik.

Inwestycja o wartości około dwóch  milionów złotych jest uzupełnieniem europejskiego szlaku rowerowego i pieszego R1 prowadzącego przez powiat Märkisch-Oderland w Niemczech oraz powiaty słubicki i sulęciński na terenie Polski.

Wykonawcą robót było konsorcjum firm z liderem PU-B INFRAKOM z Wolsztyna i głównym realizatorem firmą GOŚKA Handel-Usługi Małgorzata Ciechocka z Sulęcina. Oficjalnego otwarcia ścieżki dokonał starosta sulęciński Dariusz Ejchart, a towarzyszyli mu przedstawiciele wykonawców, jak również Brigitte Keil, Jörg Schleiniz i Rafał Borowiak z powiatu Märkisch-Oderland oraz  przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Kuzyk, wiceprzewodniczący Patryk Lewicki, dyrektor wspólnego sekretariatu technicznego Sylwia Pędzińska wraz z zastępcą Waldemarem Tomaszkiem, dyrektor biura Euroregionu Pro Europa Viadrina Krzysztof Szydłak, wicestarosta sulęciński Tadeusz Dąbroś, Andrzej Piotrowski, projektant Tomasz Marczewski, prezes PTTK „Ziemia Sulęcińska” Sławomir Słonik oraz sołtys sołectwa Żubrów Krystian Bielecki.

– W dniu dzisiejszym oddajemy społeczeństwu długo oczekiwaną trasę rowerową, która połączyła Sulęcin z Żubrowem. Wykonawcy, którzy przybyli na jej otwarcie oraz przedstawiciele i współpartnerzy inwestycji ze strony niemieckiej i polskiej będą mogli osobiście zobaczyć, jak ta trasa wygląda po całkowitym zakończeniu prac. Nasi mieszkańcy od dzisiaj będą mogli poruszać się po tej drodze bezpieczniej niż dotychczas. Trasa spełnia wszystkie standardy międzynarodowe i jest w pełni dostosowana do ruchu rowerowego. Ten odcinek stanowi również atrakcję turystyczną trasy R1, która będzie służyła wszystkim miłośnikom rowerów po jednej i drugiej stronie Odry – powiedział między innymi starosta sulęciński Dariusz Ejchart.

MACIEK BARDEN