KRZESZYCE Święto Niepodległości

Świętowaliśmy razem

Seniorzy po raz kolejny mieli okazję spotkać się w Zespole Szkół Samorządowych

Choć obchody tego tygodnia przypadają w październiku, tym razem spotkanie miało miejsce nieco później, bo w dniu Święta Niepodległości. Wszyscy zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć program historyczno-artystyczny przygotowany z okazji tego listopadowego święta przez uczniów klasy Va Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa pod kierownictwem Agaty Wyżgi.

Druga część spotkania była już w całości poświęcona najstarszym przedstawicielom naszych rodzin. Odbyła się pod hasłem:Senior dawniej i dziś”. Wójt Krzeszyc Czesław Symeryak wraz z przewodniczącym Rady Gminy Janem Galońskim złożyli wszystkim zebranym serdeczne życzenia z okazji ich święta, a jednej z  najstarszych seniorek obecnych na uroczystości, Marii Wawrów wręczyli piękny bukiet kwiatów.

Podczas poczęstunku seniorzy mogli podziwiać występy młodych wykonawców, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Były tańce, popisy wokalne i krasomówcze. W finalnej części uroczystości zaprezentowano filmik przygotowany przez uczniów gimnazjum, którego tematem były zmiany, jakie zaszły w seniorach na przestrzeni lat.

Zaproszenie na tegoroczne spotkanie z okazji obchodów Święta Niepodległości  połączonych z obchodami Lubuskiego Tygodnia Seniora spotkało się z bardzo dużym odzewem. Frekwencja dopisała. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się także w tak licznym, a może nawet liczniejszym gronie (red.).