GÓRZYCA Jesienne spotkanie z poezją

gok4Czytanie rozwija

O jesieni i jej urokach napisano już tak wiele, że nie sposób wymyślić coś nowego, niekoniecznie trzeba być poetą i pisać wiersze, wystarczy, że się nim jest nawet w krótkim momencie, już sama wrażliwość na piękno tego, co nas otacza i wzrusza jest poezją

O takim rozumieniu poezji, o jej znaczeniu w życiu człowieka, po raz kolejny rozmawialiśmy na „Jesiennych spotkaniach  z poezją”, których inicjatorkami są Halina Kowalczyk i Wioletta Stolarska.

Tegoroczne jesienne spotkanie z poezją odbyło się 6 listopada w sali konferencyjnej Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich. Jego celem była szeroko rozumiana integracja oraz promocja i popularyzacja czytelnictwa.

Nasze spotkanie zaszczycili swoją obecnością: wójt Robert Stolarski, przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Bańka wraz z małżonką, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy  Małgorzata Gniewczyńska, kierownik Warsztatu Terapii w Żabicach Monika Karasińska, zastępca dyrektora Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Żabicach Alicja Kierska,  dyrektor Zespołu Szkół Ewa Thiemann oraz czytelnicy i przyjaciele GOK. Były także z nami osoby, dzięki którym mogliśmy realizować nasze cele i zamierzenia.

Sponsorami  tegorocznego spotkania byli: Sabina Jenkner, Anna Kozłowska, Bożena Słaby, Danuta Janicka, Krzysztof Krupa, Dariusz Woźniak i Małgorzata Singh.

W jesienny nastrój wprowadzili nas uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Żabicach, Zespołu Szkół w Górzycy oraz duet wokalny reprezentujący SMOK w Słubicach. Spotkanie przy kawie i ciastku minęło w rodzinnej atmosferze.

ORGANIZATORZY