SULĘCIN Miłośnicy nordic walking wystartowali w rajdzie!

sul-UM1Setki biegaczy na starcie

O poranku, 28 września na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków zgromadziło się ponad 400 miłośników nordic walking

 

Wszyscy wzięli udział w imprezie rekreacyjno-sportowej pod nazwą „IV Polsko-Niemiecki Rajd Nordic Walking”.

Celem tego przedsięwzięcia jest pogłębianie kontaktów pomiędzy osobami uprawiającymi nordic walking, promocja walorów turystyczno-krajoznawczych gminy Sulęcin oraz aktywnego spędzania wolnego czasu.

Organizatorem rajdu był burmistrz Sulęcina Michał Deptuch wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.

Dużą grupę uczestników imprezy stanowili mieszkańcy Sulęcina oraz okolicznych miejscowości. W rajdzie udział wzięli również chodziarze z Drezdenka, Krosna Odrzańskiego, Strzelec Krajeńskich, Międzychodu, Wągrowca, Gorzowa, Godziszewa, Starego Kurowa, Nowogrodu Bobrzańskiego, Łagodzina oraz z niemieckich miast partnerskich Friedland i Beeskow.

Od godzin porannych przyjmowane były zapisy. Po godzinie na liście uczestników widniało ponad 200 nazwisk.

Podczas inauguracji imprezy zastępca burmistrza Sulęcina Zbigniew Gruca oraz prezes Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Danuta Malinowska powitali uczestników oraz przybyłych gości: starostę sulęcińskiego Dariusza Ejcharta, przewodniczącego Rady Miejskiej w Sulęcinie Leona Szczepańskiego, Danutę Cierpisz członka zarządu głównego PTTK oraz radną Rady Miejskiej Jadwigę Surudo-Szymczak. Gospodarze imprezy życzyli wszystkim uczestnikom wspaniałych wrażeń, nawiązania nowych przyjaźni oraz udanej zabawy podczas rajdu.

Po rozgrzewce przeprowadzonej przez instruktorów z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie uczestnicy rajdu, podzieleni na dwie grupy, wyruszyli na „Napoleonkę”, trasę biegnącą brukiem napoleońskim w kierunku źródeł Czerwonego Potoku. W zależności od przygotowania, piechurzy mieli do wyboru trzy trasy: 4 km, 6 km i 9 km.

Po powrocie na uczestników rajdu czekał gorący posiłek wraz ze słodką niespodzianką, a po nim konkurencje sprawnościowe z atrakcyjnymi nagrodami. Zawodnicy biorący udział w konkursach mogli liczyć na gorący doping pozostałych uczestników rajdu, którzy kibicując wygrzewali się w popołudniowych promieniach słońca.

Na zakończenie imprezy zwycięzcom poszczególnych konkurencji sprawnościowych wręczono nagrody rzeczowe. Tradycją stało się już wyłonienie najstarszego i najmłodszego uczestnika rajdu, którym Zbigniew Gruca oraz Danuta Malinowska wręczyli nagrody. Najstarszymi uczestniczkami rajdu zostały: Bogusława Hurko oraz Leonarda Klimanowska z Sulęcina, ponadto za pokonanie najdłuższej trasy nagrodę otrzymała Józefa Kmieć z Sulęcina, również jedna z najstarszych uczestniczek imprezy. Najmłodszymi uczestniczkami rajdu zostały: roczna Martyna Wojda z Sulęcina oraz dwuletnia Lilianna Mueller, także z Sulęcina.

Po uhonorowaniu zwycięzców odbyła się loteria, w której rozlosowano wiele nagród w postaci sprzętu sportowego oraz turystycznego.

Wszystkim uczestnikom rajdu serdecznie dziękujemy za tak liczny udział i serdecznie zapraszamy do korzystania z tras wytyczonych na terenie gminy Sulęcin (red.).