SULĘCIN Boisko w Wędrzynie już otwarte!

sul-UM8Będzie gdzie grać

10 października przy Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie dokonano uroczystego otwarcia i oddania do użytku nowo wybudowanego boiska do piłki nożnej

W ramach inwestycji współfinansowanej przez Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi” objętego PROW na lata 2007-2013 powstało boisko do piłki nożnej z nawierzchnią z trawy sztucznej syntetycznej. Boisko jest wyposażone w dwie bramki do piłki nożnej, oświetlenie, monitoring oraz trybuny z 60 miejscami dla kibiców. Dodatkowo cały obiekt zyskał ogrodzenie o wysokości ponad czterech metrów. Inwestycję zrealizowała firma Sofi-Sport z siedzibą w Poznaniu. Całkowity koszt robót budowlanych wyniósł ponad pół miliona zł, w tym dofinansowanie z LGD wyniosło ponad 300 tys. zł.

Podczas uroczystości gości powitała dyrektor Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie Edyta Jakóbczak. Uroczystego otwarcia boiska i przecięcia wstęgi dokonali burmistrz Sulęcina Michał Deptuch, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie Edyta Jakóbczak, wicewojewoda lubuski Jan Świrepo oraz dyrektor departamentu programu rozwoju obszarów wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Józef Giemza. Uroczystego poświęcenia boiska i błogosławieństwa udzielił ks. mjr Szczepan Madoń kapelan parafii wojskowej św. Sebastiana Męczennika w Wędrzynie.

Nie mogło zabraknąć życzeń i prezentów w postaci piłek do gry, których uczniowie uzbierali pokaźną ilość. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego wraz z dyrektor szkoły wręczyli burmistrzowi strój honorowego członka drużyny piłkarskiej.

Jak na obiekt sportowy przystało nie mogło zabraknąć pokazu „cheerleaderek” w wykonaniu Zespołu Miniaturki z Klubu Wojskowego w Wędrzynie.

Uczniowie pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego zaprezentowali również pokaz rozgrzewki przygotowany dla piłkarzy.

Mieszkańcom Wędrzyna życzymy przyjemnego spędzania wolnego czasu na nowym boisku (red.).