POWIAT SULĘCIŃSKI Spotkanie myśliwych

sul4Z pokolenia na pokolenie

Po zakończeniu Zawodów Myśliwskich o puchar starosty sulęcińskiego w ramach Polsko – Niemieckiego Spotkania z Historią Łowiectwa na pograniczu odbyła się prelekcja Jerzego Pawliszaka nadleśniczego Nadleśnictwa Międzyrzecz

Prelekcja dotyczyła gospodarki leśnej oraz roli myśliwych i kół łowieckich na obszarach lasów państwowych, a w szczególności na polsko-niemieckich terenach przygranicznych.

Tradycje myśliwskie i łowieckie sięgają kilku wieków i stanowią nierozłączny element gospodarki leśnej. Na jej podłożu zrodziło się wiele unikatowych nazw, symboli i powiedzeń.

Myśliwi w swoich kołach łowieckich działają zgodnie z przepisami i zarządzeniami ustalonymi na podstawie rozporządzeń i ustaw. W tych działaniach nic nie dzieje się z przypadku, ale jest racjonalnie przemyślane, zagospodarowane i realizowane.

Zawody myśliwskie to przede wszystkim zaprezentowanie swoich umiejętności strzeleckich, refleksu i koncentracji. Kultywowanie tradycji myśliwskich często przechodzi w rodzinach z pokolenia na pokolenie.

MACIEK BARDEN