POWIAT SULĘCIŃSKI Puchar pojechał do Krzeszyc

sul2Zacięta rywalizacja myśliwych

Na strzelnicy w Lubiszynie 21 września odbyły się Zawody Myśliwskie o puchar starosty sulęcińskiego w ramach Polsko-Niemieckiego Spotkania z Historią Łowiectwa na pograniczu

Zawody zostały przeprowadzone w pełnym wieloboju myśliwskim zgodnie z prawidłami obowiązującymi w Polskim Związku Łowieckim.

Rywalizację przeprowadzono w sześciu konkurencjach. Kulowej: rogacz i dzik oraz śrutowej: krąg, oś, przeloty i zając.

Do zawodów przystąpiło sześć kół łowieckich: „Dzik” i „Łyska” ze Słońska, „Łoś” z Torzymia, „Szop” z Wędrzyna, „Cyranka” z Krzeszyc oraz „Jeleń” z Sulęcina.

Zawody zostały rozegrane w trzech klasyfikacjach: drużynowej (każde koło łowieckie działające na terenie powiatu sulęcińskiego oraz Euroregionu Pro Europa Viadrina wystawiło jedną trzyosobową drużynę),  indywidualnej (klasa open) i turnieju amatorów.

Zawodnicy byli zobowiązani do posiadania ze sobą ważnej legitymacji Polskiego Związku Łowieckiego oraz ważnego pozwolenia na broń myśliwską.

Po wielogodzinnych zmaganiach w klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsce zajęła drużyna Koła Łowieckiego „Cyranka” z Krzeszyc zdobywając 1215 punktów, drugie miejsce zajęła drużyna z Koła Łowieckiego „Łyska” ze Słońska zdobywając 1178 punktów, a trzecie przypadło drużynie Koła Łowieckiego „Jeleń” z Sulęcina, która zdobyła 1167 punktów. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Bogdan Gałecki. Pozostałe miejsca w pierwszej dziesiątce w kolejności zajęli: Piotr Nowak, Leszek Jachimiak, Mariusz Kaźmierczak, Jerzy Pawliszak, Sławomir Stróżyński, Piotr Blatkiewicz, Michał Janicki, Jacek Tomasik i Waldemar Bandyga.

Puchary i dyplomy wręczył starosta sulęciński Dariusz Ejchart, wicestarosta Tadeusz Dąbroś oraz prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Gorzowie Wlkp. Wiesław Borowczyk.

MACIEK BARDEN