POWIAT SULĘCIŃSKI Mirek zawojował Warszawę!

sul1Duma z wychowanka

Mirosław Nadobnik, uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie  znalazł się w gronie głównych laureatów XIII finału ogólnopolskiej kampanii  profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

Finał miał miejsce 18 września w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Na uroczystości zgromadzili się laureaci nagród głównych w konkursach kampanijnych, ich rodziny, nauczyciele oraz przedstawiciele samorządów z różnych stron Polski. W uroczystej gali uczestniczyła delegacja SOSW w Sulęcinie: laureat pod opieką rodziców, grupa wyróżnionych w kampanii uczniów, dyrektor szkoły Krystyna Tylczyńska,  nauczyciel plastyki oraz koordynator miejsko-gminnej kampanii z ramienia GKRPA w Sulęcinie Aldona Żuk.

Główny cel tegorocznej kampanii to zmniejszenie występowania zachowań ryzykownych, poprzez rozwijanie wśród uczniów, na każdym etapie edukacyjnym, umiejętności zachwycania się pięknem otaczającej rzeczywistości i zdolności do „zarażania” tym innych. Kampania pozwala uczniom rozwijać zainteresowania i pasje oraz zachęca do współpracy z rówieśnikami. Pierwszy etap był czasem konkursów indywidualnych, w których brali udział także uczniowie SOSW w Sulęcinie.

Kapituła szczególnie doceniła osiągnięcia i prace plastyczne niepełnosprawnego ruchowo Mirka, któremu przyznano nagrodę specjalną. Mirek, który tworzy bez rąk i nóg, został doceniony za talent plastyczny, za całoroczny udział w konkursach kampanii, wytrwałość, niezłomną wiarę we własne siły i pogodę ducha. Jego wyjątkowe prace plastyczne powstały na zajęciach kształtujących pod opieką artystyczną nauczycielki Moniki Stegeman. W nagrodę Mirek otrzymał cenną nagrodę – laptop hybrydę, który odebrał z rąk przedstawicieli Ambasady USA.

Uczniowie SOSW, którzy zostali także laureatami w tegorocznej kampanii to Paweł Łykowski i  Estera Kłosińska z gimnazjum (konkurs plastyczny „Dzielę się pięknem”) oraz Małgorzata Ziędalska z I klasy SP (konkurs plastyczny „Na tropie piękna”).

Pobyt w Centrum Olimpijskim w Warszawie i piękne nagrody to nie jedyna atrakcja, jaka spotkała uczniów ośrodka. Zwiedzili oni również Centrum Nauki Kopernik oraz zobaczyli wiele ciekawych miejsc w stolicy. Był to dzień pełen wrażeń, emocji i niezapomnianych przeżyć, które na długo pozostaną w pamięci uczniów, rodziców i opiekunów. Tak więc – trzynastka okazała się szczęśliwa!

Serdecznie gratulujemy finaliście, jego rodzicom i opiekunowi oraz pozostałym laureatom, nie kryjąc jednocześnie dumy ze szczególnych osiągnięć naszych uczniów.

KRYSTYNA TYLCZYŃSKA