POWIAT SULĘCIŃSKI Jubileuszowy festiwal DPS

sul3Wszyscy byli zwycięzcami

Na scenie Sulęcińskiego Ośrodka Kultury zaprezentowało się 18. placówek

Wystąpiły zespoły śpiewacze, grupy i bractwa teatralne, teatralno-muzyczne, muzyczno-słowne, pantomimiczne i ludowe. W repertuarze wykorzystano różne formy artystyczne. Od teatralnych po humorystyczne, oparte na piosenkach i muzyce współczesnej i dawnej.

Każdy z zespołów, pod kierownictwem profesjonalnych instruktorów i terapeutów, zadbał o własną scenografię, stroje, rekwizyty i charakteryzację. Wielu wykonawców wciągnęło do zabawy widownię.

Jury w składzie Bartłomiej Skrzypczak dyrektor Sulęcińskiego Ośrodka Kultury i muzyków Grażyny Jakubiak i Krzysztofa Pospiesznego przyznało Grad Prix w kategorii teatralno-tanecznej zespołowi z Domu Pomocy Społecznej w Szczawnie oraz Grand Prix w kategorii wokalno-instrumentalnej zespołowi z Domu Pomocy Społecznej w Dobiegniewie.

W imprezie uczestniczyli: poseł na sejm Bożena Sławiak, wicewojewoda lubuski Jan Świerepo, starosta sulęciński Dariusz Ejchart, wicestarosta Tadeusz Dąbroś, starosta krośnieński Robert Pawłowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Patryk Lewicki, przewodniczący Rady Miejskiej Leon Szczepański, zastępca burmistrza Sulęcina Zbigniew Gruca, wójt gminy Łagów Antoni Oleszkiewicz, radni powiatu oraz pracownicy służb mundurowych.

Impreza była współfinansowana ze środków PFRON przy współudziale województwa lubuskiego.

MACIEK BARDEN