KRZESZYCE Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. Witosa

k2Dziękujemy za Waszą pracę

Jak odróżnić nauczyciela od ucznia i dlaczego warto zapisać swoje dziecko od razu do klasy szóstej, można było się dowiedzieć podczas apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej w szkole podstawowej w Krzeszycach

Apel przygotowała klasa VI a, która zaprosiła swoich nauczycieli do wspólnej zabawy, aby przekonać się, że pani katechetka świetnie skacze na skakance, pani dyrektor szybko zapamiętuje nawet trudne imiona wielu uczniów, a wychowawczyni klasy trzeciej rozpoznaje dzieci ze swojej klasy z zamkniętymi oczami. Były też życzenia, kwiaty i laurki od samorządu uczniowskiego.

W Zespole Szkół Samorządowych w Krzeszycach 14 października odbyło się również uroczyste spotkanie pracowników oświaty: nauczycieli, pracowników obsługi oraz tych, którzy po wieloletniej pracy przebywają już na zasłużonej emeryturze. Wziął w nim udział także wójt gminy Czesław Symeryak, który życzył satysfakcji oraz wielu sukcesów w pracy pedagogicznej i wręczył  kwiaty na ręce dyrektor Barbary Adamskiej. Licznie zgromadzeni pracownicy ZSS Krzeszyce otrzymali dyplomy z podziękowaniami i życzeniami, a do wielu z nich dołączone były nagrody dyrektora szkoły. Czas upłynął w miłej atmosferze, przy kawie i słodyczach, którym towarzyszyły rozmowy, często wspomnienia o minionych latach.

Bardzo przyjemnym elementem świętowania dnia nauczyciela był tradycyjny już wyjazd rekreacyjny do Świnoujścia, w którym licznie uczestniczyli pracownicy zarówno czynni, jak emerytowani. Była uroczysta kolacja, spacery po plaży, wycieczki rowerowe oraz  długie wieczorne rozmowy. Pogoda i  humory dopisały.

BARBARA ADAMSKA

SP Krzeszyce