SŁUBICE Integracyjny spływ kajakowy pierwszoklasistów

rutka2Ciekawy początek roku

Mocnym akcentem rozpoczęła swój pobyt w słubickim LO jedna z klas pierwszych. Uczniowie wspólnie z wychowawcą, Barbarą Druć oraz nauczycielkami Lucyną Sierbin i Dorotą Rutką, wzięli udział w spływie kajakowym po rzece Pliszce

 

Jak rzadko bywa, w spływie wzięła udział cała klasa, bez wyjątku!

Mimo obaw o pogodę (w poprzednich dniach mocno się ochłodziło i co chwilę padał deszcz) termin spływu nie został przełożony – i całe szczęście! Już poranek przywitał wszystkich błękitnym niebem i mocnym słońcem.

Przed wypłynięciem z Sądowa, miejsca startu, uczniowie przeszli krótkie szkolenie dotyczące zachowania się na wodzie i „obsługi” kajaków.

Trasa spływu z Sądowa do Koziczyna to meandrująca rzeka płynąca przez piękne tereny i obfitująca w liczne przeszkody w postaci zwalonych przez wiatr i bobry drzew. Nikt więc nie mógł narzekać na nudę!

Po około trzech godzinach kolejne załogi zmęczone, ale zadowolone przypływały na metę, do Koziczyna.

Przy ognisku ze śmiechem omawiano przygody, które niejednej załodze „zaserwowała” rzeka, a także zdecydowanie i jednogłośnie postanowiono, że nie był to ostatni spływ kajakowy w tej klasie.

Dzięki wyprawie cała klasa pierwsza miała okazję lepiej się poznać, a rzeka Pliszka zdobyła kolejnych miłośników pływania kajakami po swoich wodach.

DOROTA RUTKA