KRZESZYCE Święto strachów w Altlandsbergu

SONY DSCOdwiedziliśmy przyjaciół

Niewielkie miasteczko nieopodal Berlina raz do roku podczas Święta Strachów, zamienia się w bardzo licznie odwiedzane  miejsce, gdzie na wszelkich placach i podwórkach prezentują się przeróżni twórcy i wystawcy, a właściciele kamienic otwierają szeroko wrota bram, zapraszając zwiedzających do oglądania swoich  podwórek, skwerów i ogrodów

 

Gwar można było poczuć już od wczesnych godzin rannych. 7 września nie zabrakło tam i NAS -mieszkańców z gminy Krzeszyce. Jak co roku przygotowaliśmy wspaniałe stoiska na jednym z miejskich podwórek. W otoczeniu pokazów rzemiosła, kultury, dorodnych warzyw, ziół, kwiatów i swojskiego polskiego jadła, okraszonego gościnnością i uśmiechem witaliśmy mieszkańców Altlandsberga, którzy odwzajemniali naszą serdeczność uśmiechem i podziwem.

Wspólna zabawa na polskim podwórku trwała do wieczora, uświetniona była wspaniałym występem holenderskiej orkiestry.

Zorganizowanie tej okolicznościowej wystawy możliwe było dzięki zaangażowaniu wielu osób, którym należą się podziękowania, m.in. sołectwu Krzemów, Danucie Sokalskiej i przedstawicielom KGW Przemysław, Grażynie Głowaczewskiej, Albinie i Ryszardowi Parchimowiczom z Krzeszyc, artystom i wszystkim pozostałym instytucjom i mieszkańcom gminy  Krzeszyce.

JOLANTA SOLIŃSKA

Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszycach