GÓRZYCA Otwarte Mistrzostwa LZS

SONY DSCWielu zawodników grało w tenisa

14 września na kortach tenisowych Kompleksu Sportowo-Rehabilitacyjnego w Górzycy odbył się turniej pod nazwą „Otwarte Mistrzostwa Lubuskiego Zrzeszenia LZS w tenisie ziemnym im. Ryszarda Domagały” 

 

W imprezie wystartowała bardzo duża grupa zawodników. Reprezentowali m.in. Kostrzyn, Słubice, Frankfurt nad Odrą, Dębno Lubuskie, Słońsk, Warszawę, Gubin, Starościn i Rzepin. Ilość startujących zawodników świadczy o tym, że turniej ten cieszy się z roku na rok coraz większym powodzeniem.

Turniej rozegrano systemem „pucharowym” do dwóch wygranych setów z super tie-breakiem w przypadku remisu.

Już podczas uroczystego otwarcia turnieju przewidziano niespodzianki w postaci darmowych karnetów wstępu na kort. Losowania dokonała dyrektor GOK Małgorzata Gniewczyńska. Los z dwugodzinnym karnetem na kort otrzymał Leszek Kunicki, a także Adrian Nietreba ze Słońska i Piotr Kowalczyk z Górzycy. Poszczęściło się również Bartoszowi Tomkowowi ze Słubic, który otrzymał darmowe zaproszenie dla dwóch osób na prestiżowy ogólnopolski turniej tenisa ziemnego w Szczecinie, którego fundatorem był reprezentant Dębna Lubuskiego Tomasz Maruszczak.

W całym turnieju zwyciężył Wojciech Tomków ze Słubic, drugi był Leszek Kunicki z Kostrzyna, a trzeci Tomasz Matuszczak z Dębna Lubuskiego. Na czwartym miejscu zawody ukończył Andrzej Urman z Kostrzyna.

Oprócz pucharów, które ufundował prezes Lubuskiego Zrzeszenia Jan Graliński organizatorzy przyznali także nagrody pieniężne dla trzech zawodników. Wyróżnienia wręczył wójt gminy Górzyca Robert Stolarski. Tradycyjnie na koniec turnieju organizatorzy zaprosili wszystkich zawodników na grillowaną kiełbaskę.

ZBIGNIEW HOŁOWACZ