CYBINKA Rzeka naszym domem

BenQ Digital CameraRozwój infrastruktury przy Pliszce

W wakacje Cybińskie Stowarzyszenie Rozwoju PRO-EKO rozpoczęło realizację projektu „Pliszka naszym wspólnym dobrem”, w ramach którego zbudowane zostać miały dwie przystanie kajakowe w Sądowie i Koziczynie. Powstanie także szlak żeglugi kajakowej

 

Projekt był promowany w ramach działań poprzez media tradycyjne i nowoczesne.

Wykonanie prac rozpoczęliśmy od spotkania w Koziczynie: zapoznaliśmy zebranych z ideą projektu i kolejnością zadań. Zaczęły się prace ziemne: koszenie, karczowanie, grabienie i zbieranie chwastów i gałęzi.

Następnego dnia liczna grupa wolontariuszy i kajakarzy wykopała doły pod ławy i stoły. Sprawnie poszła nam budowa palenisk z kamieni polnych pod ogniska. Na tak przygotowany teren mogła w kolejnym dniu wkroczyć ekipa chętnych do montażu ław, stołów i zadaszeń drewnianych.

Efektem naszych wspólnych działań była całkowita metamorfoza terenu nadbrzeży Pliszki w Koziczynie – nowa przystań jest okazała i piękna. Teraz przyjdzie pora na przystań w Sądowie.

Członkowie Cybińskiego Stowarzyszenia Rozwoju PRO-EKO zapraszają wszystkich chętnych do udziału w projekcie. Na jego uczestników czeka: czysta woda, spływ kajakowy, wspólne biesiadowanie po wykonaniu prac związanych z powstaniem przystani kajakowych i oznakowaniem szlaku wodnego. Osoby chętne do pomocy prosimy o kontakt w MGOK lub pod nr tel. 604 164 870 (red.).