POWIAT SULĘCIŃSKI Święto 7.batalionu SKW w Wędrzynie

sul9Obchody święta batalionu

26 lipca w Wędrzynie obchodził swoje święto 7.batalion Strzelców Konnych Wielkopolskich

 

W trakcie uroczystości, która miała miejsce na placu apelowym, odczytano apel poległych, wręczono nominacje na wyższe stopnie wojskowe oraz medale i plakiety okolicznościowe.

W uroczystości uczestniczyły rodziny żołnierzy zawodowych z Wędrzyna, dzieci i młodzież, władze powiatu  sulęcińskiego z wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Patrykiem Lewickim, starostą sulęcińskim Dariuszem Ejchartem oraz zastępca burmistrza Sulęcina Zbigniewem Grucą. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zwiedzili izbę pamięci batalionu, a następnie uczestniczyli w uroczystym obiedzie wojskowym na terenie jednostki.

7. batalion Strzelców Konnych Wielkopolskich stacjonuje w garnizonie Wędrzyn. Powstał w latach 2005-2006 w wyniku zmian organizacyjnych 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Na podstawie decyzji Ministra Obrony Narodowej z dnia 12.05.2006 roku pododdział przyjął tradycję 7. Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich. W latach 2007-2008 żołnierze batalionu uczestniczyli w ósmej zmianie pokojowej misji wojskowej w Iraku, pierwszej zmianie w Czadzie oraz drugiej zmianie w Afganistanie. Batalion jest przodującym pododdziałem Wojsk Lądowych. Dowódcą batalionu jest podpułkownik Rafał Miernik.

MACIEK BARDEN