POWIAT SULĘCIŃSKI Byliśmy na Pikniku Powiatów

sul7Impreza na urodziny

W niedzielę 21 lipca na terenie siedziby Radia Zachód przy ulicy Kukułczej 1 w Zielonej Górze odbył się Piknik Powiatów. W imprezie uczestniczył również powiat sulęciński

 

Jednak głównym bohaterem spotkania było Radio Zachód, które w tym roku obchodzi swoje 60 urodziny. Obchody stały się okazją do zaprezentowania przez powiaty województwa lubuskiego swoich walorów przyrodniczych, turystycznych, gospodarczych oraz przedstawienia na żywo rodzimych artystów estrady.

Pomimo panującego upału wielu mieszkańców winnego grodu wzięło udział w pikniku. A było co oglądać.

W imprezie uczestniczyli starostowie, z którymi Radio Zachód przeprowadziło w studio debatę powiatów.

Uczestnicy pikniku mieli okazję poznać tajniki działalności stacji radiowej, a nawet uczestniczenia w bezpośredniej relacji radiowej. Odbył się również konkurs kulinarny Regionalnej Stacji Radia Zachód „60 potraw na 60 lecie”, gdzie głównymi nagrodami był sprzęt AGD. Było miło, sympatycznie i przyjemnie.

– Całej redakcji dziękujemy za zaproszenie, a z okazji 60 urodzin życzymy kolejnych wspaniałych lat działania w naszym regionalnym eterze. Lubuskie warte jest zachodu, a zachód… Radia Zachód – przekazał nam starosta sulęciński Dariusz Ejchart.

MACIEK BARDEN