KRZESZYCE Rywalizacja w naszym „trójmieście”

k3Zawody i piknik

,,Trójmiasto” to popularne określenie sołectwa składającego się z trzech malowniczych miejscowości (Krasnołęg-Świętojańsko-Piskorzno). 27 lipca mieszkańcy oraz licznie przybyli goście bawili się na ,,II zawodach o puchar Sołtysa”, połączonych z piknikiem rodzinnym, które odbyły się na boisku w Krasnołęgu

 

W  organizacji zawodów i pikniku czynnie brali udział mieszkańcy sołectwa oraz GOK w Krzeszycach.

Zawodnicy zmagali się w konkurencjach takich jak: sumo na oponie, bieg kelnerski, rozduszanie balonów na czas, czy kombinacja żołnierska. Wszyscy wykazali się niezwykłym chartem ducha i wolą walki. Walczyli do ostatniej kropli potu, kto nie widział niech żałuję.

Pierwsze miejsce wywalczył Przemysław Andruszko, drugie Dariusz Szczur, trzeci na podium stanął Adam Jóźwik. Nagrodzeni otrzymali puchary, dyplomy i pamiątkowe koszulki. Jednocześnie w różnych konkurencjach (przewidziano za nie liczne nagrody rzeczowe) brali udział najmłodsi.

Uczestnicy i kibice zajadali się potrawami z grilla, przysmakami i słodkościami przygotowanymi przez miejscowe gospodynie oraz gasili pragnienie napojami chłodzącymi. Zabawa trwała do późnego wieczora, a dla wytrwałych znacznie dłużej.

Szczególne podziękowania należą się drużynie OSP Krzeszyce, za pokaz sprzętu strażackiego, który wzbudził zachwyt wśród dzieci. Z orzeźwiającego prysznica, prosto ze strażackiego węża skorzystali za to nie tylko najmłodsi.

Na następną taką zabawę niestety musimy poczekać do przyszłego roku.

MARTA BUCZKOWSKA