GÓRZYCA Pomysł na wakacje

SONY DSCPółkolonie dla dzieci

Wakacje spędzane w małych miejscowościach mogą być pełne kreatywności, wyobraźni i pomysłowości. Tydzień pełen atrakcji mogły przeżyć dzieci z terenu gminy Górzyca, dzięki ofercie przygotowanej przez Gminny Ośrodek Kultury

 

19 sierpnia rozpoczęły się  półkolonie dla dzieci z klas 0-VI.

Zajęcia odbywały się na obiektach GOK-u: w Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich, na Kompleksie Sportowo-Rehabilitacyjnym oraz na terenie ośrodka rekreacyjnego WIGWAM, nad jeziorem w Żabicach.

Tygodniowy program półkolonii zakładał m.in.: zajęcia plastyczno-techniczne, sportowe, gry i zabawy integracyjne, terenowe oraz pobyt w małym „SPA”. Zorganizowano też dwie wycieczki: do kina Helios w Gorzowie na seans filmowy „SMERFY 2” oraz do WildPark we Frankfurcie, gdzie dzieci mogły obcować ze zwierzętami w ich naturalnym środowisku.

Organizatorzy zadbali o to, by każdego dnia dzieci otrzymały ciepły posiłek oraz napoje. Ostatniego dnia półkolonii – w obecności dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Małgorzaty Gniewczyńskiej – dokonano uroczystego podsumowania, podczas którego każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek.

Warto wspomnieć, że wakacyjne zabawy, zadania i projekty dają dzieciom możliwość uczenia się i praktykowania umiejętności kreatywnego myślenia.

Dziękując wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzone chwile, życzymy samych ciepłych wspomnień z tegorocznej wakacjady!

ANITA PODGÓRSKA