GÓRZYCA Festyn rodzinny w Żabicach

gok4Zabawa rodzinna

W niedzielę 11 sierpnia z inicjatywy sołtysa wsi Żabice Czesława Hołubowicza oraz Koła Gospodyń „Żabki” odbył się festyn rodzinny. W jego trakcie zbierano fundusze na remont i modernizację świetlicy wiejskiej

 

Na festyn przybyło wielu znamienitych gości: wójt gminy Górzyca Robert Stolarski, przewodniczący Rady Gminy, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy, czy przedstawiciel starostwa powiatowego. Zagrał zespół „Górzyczanie”, zespół taneczno-kabaretowy „Tęcza” z Grzmiącej, wystąpiła także grupa motocyklowa „Miś” z Gorzowa oraz motocykliści z Kostrzyna.

Dzięki pomocy harcerzy z hufca ZHP Kostrzyn poprowadzono zabawy dla dzieci, można było skosztować pysznych domowych wypieków, wziąć udział w loterii fantowej, wypić aromatyczną kawę, posilić się żurkiem z kuchni polowej, a także spróbować potraw z grilla. Dzięki uprzejmości Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologcznej ze Słubic można było odwiedzić punkt promocji zdrowia.

Na scenie wystąpiły zespoły „Górzyczanie” i „Tęcza” z Grzmiącej, a także muzyk z Ukrainy. Wszystko odbyło się dzięki sponsorom, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie.  Klub Gospodyń „Żabka” serdecznie dziękuje również staroście Andrzejowi Bycce za podarowany upominek.

Podczas festynu uzbierano kwotę 6150 zł, która przekazana zostanie na remont świetlicy wiejskiej.

ORGANIZATORZY