CYBINKA Święto Babki w Drzeniowie

OLYMPUS DIGITAL CAMERAŚwięto z piłką siatkową w tle

17 sierpnia w miejscowości Drzeniów odbyło się Święto Babki, na którym przeprowadzony został coroczny „Konkurs Babek”. Ocenie poddano 29 wypieków

 

Impreza zorganizowana została na boisku do plażowej piłki siatkowej, wykonanym w ramach programu „Boiska do Plażowej Piłki Siatkowej – Lubusik – sportowe Lubuskie na lato” na rok 2013, dofinansowanym ze środków województwa lubuskiego w wysokości 6 tys. zł.

Na boisku stawiło się osiem drużyn ze stowarzyszenia FSL Aktywni dla Powiatu, wzięły one udział w „Letnim Międzygminnym Festiwalu Siatkówki Plażowej 2013”. Zwycięzcą turnieju o puchar burmistrza Cybinki został team z Cybinki.

Rozegrany został także turniej w kategorii open, w którym uczestniczyły osoby powyżej 14 roku życia. Zgłosiło się siedem drużyn w różnych kategoriach wiekowych. Ulubieńcami publiczności zostali seniorzy: Ryszard Śledź i Jerzy Malicz, dopingowani brawami przez uczestników festynu. Wszyscy zawodnicy zawzięcie walczyli o wygraną, a zwycięzcami turnieju została drużyna „HERKULES” w składzie Rafał Szmelenberg i Marcin Kulka, którzy w finale pokonali „Braci” – Piotra i Wiesława Futryków. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, puchary oraz  dyplomy.

Festyn nie mógł obejść się bez dmuchanej zjeżdżalni, waty cukrowej oraz specjałów lokalnej kuchni. Zainteresowaniem cieszyła się także loteria fantowa. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych uczestników festynu, był zorganizowany przez OSP Cybinka pokaz strażacki (red.).