KRZESZYCE Świąteczny piknik w Muszkowie

SONY DSCWielka zabawa na rocznicę

6 lipca zorganizowano ogromny, parafialny festyn dla mieszkańców i ich gości

 

Po uroczystej mszy celebrowanej przez proboszcza Dariusza Karpezo i księdza wikariusza Mariusza Mazurkiewicza przedstawiony został montaż słowno-muzyczny „Legendy o gruszy”, na podstawie „Legend i historii Ziemi Torzymskiej i okolic” Rosemarie Pankow, przygotowany przez amatorską, młodzieżową grupę teatralną  „Garderoba”. Na tle remontowanego, zabytkowego kościoła zostało wykonane wspólne pokoleniowe zdjęcie.

Zabawa odbyła się w parku wiejskim. Prowadzący festyn: Grzegorz Zawadzki i Krystian Dominiczak znakomicie wcielili się w role konferansjerów, profesjonalnie prowadząc uroczystość.

Nad sprawnym przebiegiem festynu czuwali reprezentanci wsi: Jan Galoński – przewodniczący rady gminy, Stanisław Nazwalski – sekretarz gminy i Zygmunt Łankowski – sołtys Muszkowa.

Piknik „Muszkowskie Klimaty 2013” spełnił pokładane w nim oczekiwania. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były liczne gry, konkursy, pachniało grochówką, golonką i szaszłykami. A muzyka, że hej, super disco z WTZ w Sulęcinie i mini lista przebojów, którą zaprezentowały najmłodsze dzieci działające w grupach twórczych przy bibliotece i dorośli mieszkańcy, nie zabrakło też piosenki o gruszce.

Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs, który  wspólnie zorganizowali  Firma de Heus i policja w Sulęcinie o bezpieczeństwie ruchu drogowego  oraz   konkurs, który zorganizował OT KRUS w Sulęcinie pod nazwą „Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym, bezpieczeństwo na wsi”.

To wspaniałe, że na spotkanie przyszły całe rodziny, przyjechali byli mieszkańcy i goście. To piękne, że znaleźli się sponsorzy licznych nagród rzeczowych. Burzę oklasków zebrał szczęśliwy zwycięzna nagrody głównej (weekend nad morzem w Pensjonacie „U Oliwiera” w Ustroniu Morskim) dwunastolatek Jasiu.

Jednych cieszyły baloniki NETII, innych kaski rowerowe albo gratisowe lody od dziadka.

Głównym punktem programu był występ Zespołu Tańca Irlandzkiego „Beltaine” z Torunia, który zachwycił rytmami celtycko-irlandzkimi. Do zabawy nie brakowało chętnych.

Park wiejski, ogródki przysklepowe były wypełnione po brzegi do późnej nocy.

Wspomnieniem z festynu będą prace plastyczne pod tytułem „Namaluj muszkowski kościół”, wystawione w kościele.

Obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: starosta powiatu sulęcińskiego Dariusz Ejchart oraz wicestarosta Tadeusz Dąbroś, wójt gminy Krzeszyce Czesław Symeryak, Joanna Pakulska – kierownik Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Sulęcinie, Agnieszka Szemiot i Andrzej Skrzypnik – przedstawiciele Firmy De Heus, a także jako współorganizator Grzegorz Zawadzki – radny rady powiatu sulęcińskiego.

ELŻBIETA DOMINICZAK

EMILIA HŁADKA