GÓRZYCA Tym razem plażowo

gok1Coraz bardziej popularna plażówka

29 czerwca na boiskach do piłki siatkowej plażowej na Kompleksie Sportowo-Rehabilitacyjnym w Górzycy odbyła się pierwsza edycja Letniego Festiwalu Siatkówki  Plażowej

 

Turnieje odbywać się będą w gminach i miastach na terenie całego powiatu: w Ośnie Lubuskim, Cybince, Słubicach i Rzepinie. Popularyzacja tej dyscypliny to główny cel organizatorów, w ostatnich latach piłka plażowa bardzo prężnie się rozwija, nie tylko w małych środowiskach, ale również na terenie całego kraju.

Po bardzo interesującej rywalizacji w pierwszej edycji zmagań zwyciężyli Paweł Hajkowicz, i Wojciech Drozdowski (Ośno Lubuskie), drugie miejsce zajęli Marcin Judycki i Patryk Dłużewski (Stańsk), a trzecie Maciej Sikora i Arkadiusz Stroiwąs (Ośno Lubuskie).

Mniejsza ilość startujących zespołów to efekt  zbiegających się terminów turniejów w  innych miejscowościach naszego województwa.

Puchary oraz pamiątkowe dyplomy wręczyli: wójt gminy Górzyca Robert Stolarski oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy Małgorzata Gniewczyńska, która była fundatorem pamiątkowych  pucharów.

Sportowe zmagania zakończyły się  wspólnym grillowaniem.

ZBIGNIEW HOŁOWACZ