GÓRZYCA Turniej piłki siatkowej w Stańsku

SONY DSCPamięci Czesława

13 lipca odbył się Turniej Piłki Siatkówki Parkowej im. Czesława Jermanowskiego o puchar dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy Małgorzaty Gniewczyńskiej

 

Impreza co roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczy zawsze ilość startujących zespołów. Atmosferę stworzył nieżyjący już Czesław Jermanowski, dziś lokalna społeczność stara się kontynuować tę tradycję.

Oprócz sportu, a w szczególności piłki siatkowej, kochał on muzykę i właśnie utwór Louisa Armstronga ,,Jaki piękny jest świat” rozpoczyna każdy z zaplanowanych turniejów.

Przepiękną pogoda sprawiła że w turnieju startowało aż pięć zespołów między innymi: „Błękitni” Trzęsinów, „Walka” Czarnów, „Odra” Szumiłowo, „Stańsk Lubuski” oraz „Imielno” Stańsk.

Rolę głównego prowadzącego pełnił jak zwykle przyjaciel Czesława i rodziny Amadeusz Zygmański .

W trakcie turnieju odbywał się festyn sportowo-rekreacyjny dla dzieci, który prowadziły instruktorki Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody. Po zakończeniu turnieju odbyła się zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.

W turnieju zwyciężyła drużyna „Imielno” Stańsk, na drugim miejscu znalazł się „Stańsk Lubuski”, a na trzecim „Błękitni” Trześniów (red.).