GÓRZYCA Spartakiada osób niepełnosprawnych

SONY DSCNikt nie był przegrany

20 czerwca odbyła się czwarta „Spartakiada Ziemi Lubuskiej dla osób niepełnosprawnych”

 

Tegoroczna impreza została zorganizowana przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Żabicach, Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy oraz Klub Sportowy „Odra” Górzyca.

W spartakiadzie wzięło udział 11 placówek z województwa lubuskiego oraz jedna placówka z województwa zachodniopomorskiego. Do zmagań sportowych zgłosili się podopieczni ośrodków z Gubina, Sulęcina, Lubska, Krosna Odrzańskiego, Dębna, Zielonej Góry, Strzelec Krajeńskich, Gorzowa, Rzepina, Kostrzyna i oczywiście z Górzycy i Żabic.

Wzorem lat ubiegłych organizatorzy przewidzieli siedem konkurencji: skok w dal z rozbiegu; rzut piłeczką palantową na odległość; rzut piłką do kosza z odległości trzech metrów; strzał piłką lekarską (1,5 kg) do mini bramki z odległości trzech metrów; strzały piłką nożną do bramki; bieg na czas „tor przeszkód”, a także bieg płaski.

Przewidziano również dwie konkurencje drużynowe: hokej na trawie dla zespołów            pięcioosobowych oraz sztafetę wahadłową dla zespołów czteroosobowych, ponadto towarzyski mecz piłki siatkowej kadry, a także dodatkowo punktowaną klasyfikację transparentów przygotowanych przez startujące zespoły.

Wszystkie konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem startujących zawodników.

Organizatorzy uhonorowali i nagrodzili łącznie 69 osób. Zwycięzcy otrzymali medale, puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Najlepszym transparentem okazał się ten przygotowany przez Warsztat Terapii Zajęciowej z Gubina.

W łącznej klasyfikacji zwyciężył Warsztat Terapii Zajęciowej z Żabic, okrzyknięty najlepszą drużyną „Spartakiady Ziemi Lubuskiej dla osób niepełnosprawnych” w 2013 roku.

W turnieju nie było przegranych. Wszystkie zgłoszone placówki otrzymały pamiątkowe puchary oraz dyplomy za udział w spartakiadzie. Niestety, ze względu na panującą w dniu imprezy bardzo wysoką temperaturę nie udało się rozegrać zaplanowanego towarzyskiego turnieju piłki siatkowej dla kadry.

Była piękna, bardzo słoneczna pogoda, doskonały nastrój, a także poczęstunek dla  wszystkich uczestników imprezy.

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom imprezy oraz wszystkim zespołom, które tak licznie zgłosiły się do tegorocznych zmagań sportowych.

MONIKA KARASIŃSKA