SULĘCIN Wyróżnienie dla CZG-12

d8Dostrzegł nas prezydent

Projekt Celowego Związku Gmin CZG-12 „Kompleksowy system gospodarki odpadami” został nominowany do nagrody Prezydenta RP

 

Nagroda Obywatelska Prezydenta RP została ustanowiona przez prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2012 roku. Jest wyróżnieniem wybitnych, nowatorskich i efektywnych działań obywatelskich na rzecz dobra wspólnego, które mogą stanowić wzory do naśladowania.

28 maja w Pałacu Prezydenckim nominację do Nagrody Obywatelskiej Prezydenta RP za rok 2013 w kategorii: Partnerstwo Samorządów za inicjatywę „Kompleksowy system gospodarki odpadami” odebrał przewodniczący zgromadzenia związku Celowy Związek Gmin CZG-12 Michał Deptuch wraz z przewodniczącym zarządu celowego Związku Gmin CZG-12 Tadeuszem Pietruckim.

Na konkurs wpłynęło w sumie 126 projektów i już samo wyróżnienie „Kompleksowego systemu gospodarki odpadami” działającego w naszym regionie jest dużym sukcesem.

Pomysł wspólnego rozwiązywania problemu gospodarki odpadami narodził się w październiku 1996 roku. 13 gmin zjednoczyło swoje siły i fundusze dla zrealizowania wspólnego celu – wprowadzenia programu gospodarki odpadami. Od grudnia 1997 roku przedsięwzięcie to jest realizowane przez Celowy Związek Gmin CZG-12, który zajmuje się gospodarką odpadami, powszechną edukacją społeczeństwa, wprowadzeniem segregacji „u źródła” i rekultywacją starych gminnych wysypisk. Od marca 2003 roku w pełni funkcjonuje wybudowany w Długoszynie Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych (red.).