SULĘCIN Polacy i Niemcy rozmawiali o turystyce

d7Będą współpracować

6 czerwca w Centrum Współpracy Polsko-Niemieckiej odbyła się polsko-niemiecka konferencja turystyczna

 

Konferencję zorganizowano w ramach projektu „Inwentaryzacja ścieżki rowerowej Beeskow-Sulęcin” realizowanego przez niemieckie miasto Friedland, w którym partnerem jest gmina Sulęcin.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz obu miast oraz reprezentanci branży turystycznej.

Otwarcia konferencji dokonał burmistrz Friedland Thomas Hähle wraz z burmistrzem Sulęcina Michałem Deptuchem. Później uczestnicy projektu z Sulęcina i Friedland przedstawili swoje wrażenia z jesiennego przejazdu ścieżką Beeskow-Sulęcin. Zaprezentowano również film nakręcony podczas tego przejazdu.

Następnie uczestnicy spotkania udali się do sali warsztatowej Domu Joannitów, gdzie obejrzeli wystawę zdjęć przedstawiających najciekawsze miejsca znajdujące się na trasie szlaku Beeskow-Sulęcin. Na zakończenie konferencji odbyła się dyskusja dotycząca określenia kierunków promocji nowego szlaku wśród turystów z pogranicza polsko-niemieckiego.

Podobna konferencja odbyła się 15 maja na zamku we Friedland. W majowej konferencji oprócz organizatorów udział wzięli przedstawiciele organizacji odpowiedzialnych za rozwój turystyki w Polsce i w Niemczech. Natomiast na konferencję, która odbyła się w Sulęcinie zaproszeni zostali także przedstawiciele branży turystycznej, w tym właściciele hoteli, pensjonatów i restauracji leżących wzdłuż szlaku (red.).