SULĘCIN I Zawody Wędkarskie

d6Grand Prix „Lubuskich Pereł”

O poranku, 18 maja nad jeziorem Ostrowskim nieopodal Sulęcina odbyły się I Zawody Wędkarskie w cyklu Grand Prix „Lubuskich Pereł”. Wzięły w nich udział drużyny z Sulęcina, Lubrzy, Lubniewic i Łagowa

 

Organizatorem zawodów była gmina Sulęcin oraz koło PZW nr 1 w Sulęcinie. Sędzią głównym zawodów był Krzysztof Kuzajewski.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 27 zawodników. Uczestników imprezy i organizatorów powitał burmistrz Sulęcina Michał Deptuch wraz ze swoim zastępcą Zbigniewem Grucą, po czym dokonał uroczystego otwarcia turnieju. Rywalizacja pomiędzy wędkarzami była zacięta, walczyli oni o punkty w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej.

W klasyfikacji drużynowej spławikowych zawodów wędkarskich pierwsze miejsce przypadło wędkarzom z gminy Łagów. Na drugim miejscu uplasowali się wędkarze z gminy Sulęcin. Miejsce trzecie przypadło wędkarzom z gminy Lubniewice, natomiast miejsce czwarte zajęli reprezentanci gminy Lubrza. O kolejności miejsca trzeciego i czwartego zdecydowała suma wagi złowionych ryb czterech najwyżej sklasyfikowanych zawodników z danej drużyny.

W klasyfikacji indywidualnej I Zawodów Wędkarskich w cyklu Grand Prix najlepszym wędkarzem okazał się Bartłomiej Pietrzak z gminy Łagów. Na miejscu drugim uplasował się Przemysław Struch z gminy Sulęcin, a miejsce trzecie przypadło Leszkowi Górskiemu z gminy Lubrza. Miejsce czwarte zdobył Jacek Łopuszański z gminy Lubniewice, a miejsce piąte przypadło Edwardowi Łukasikowi z gminy Łagów.

Na zakończenie imprezy wędkarskiej wszyscy wymienieni zawodnicy z rąk burmistrza Sulęcina Michała Deptucha odebrali nagrody rzeczowe ufundowane przez gminę Sulęcin (red.).