RZEPIN Tańczące przedszkolaki 2013

rzep1Maluchy tańczyły zawodowo

11 czerwca odbył się II przegląd tańca przedszkolnego

 

Organizatorem przeglądu było Przedszkole Samorządowe nr 2 w Rzepinie. Zgłosiło się pięć zespołów tanecznych: Przedszkole nr 3 „ Miś Uszatek” ze Słubic, Przedszkole Samorządowe z Ośna, Przedszkole Publiczne z Boczowa, Przedszkole nr 3 „Jarzębinka” z Rzepina i Przedszkole nr 2 z Rzepina.

Dzieci zaprezentowały się w pięknych strojach i ciekawych układach tanecznych.                                                                                                                Jury w składzie: Wioleta Nowak, Henryk Lechelt oraz Tomasz Sidorkiewicz wysoko oceniło wszystkie zespoły, ale wyróżniło jeden: z Przedszkola nr 3 „Miś Uszatek” ze Słubic, któremu przyznało nagrodę i Puchar Grand Prix przeglądu. Wszyscy uczestnicy otrzymali statuetki, dyplomy i drobne upominki.

Na imprezę przybył burmistrz Rzepina Andrzej Skałuba. Zatańczył zespół taneczny Zumba, zaśpiewali: Nina Larek i Kuba Borowiec, wystąpiła też para taneczna tańca towarzyskiego Martyna Baranowska i Konrad Kaliciak pod kierunkiem Henryka Lechelta.

Przegląd tańca dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych emocji, wrażeń estetycznych i radości wynikających ze spotkania z rówieśnikami. Uczestnicy wspólnie zatańczyli zumbę i wyrazili chęć udziału w kolejnej edycji przeglądu tańca przedszkolnego, na który organizatorzy już teraz serdecznie zapraszają (red.).