POWIAT SULĘCIŃSKI Turniej judo i BJJ o puchar starosty sulęcińskiego

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWalczyli wręcz

26 maja w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie odbył się turniej judo i BJJ o puchar starosty sulęcińskiego

 

W imprezie wzięło udział 160 zawodników z 14 klubów regionu zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i z Niemiec.

W judo zaprezentowały się dzieci w grupach młodszych, starszych i młodzików w poszczególnych kategoriach wagowych. Zawody jednocześnie odbywały się na trzech matach.

Drużynowo pierwsze miejsce zajęła drużyna UKS „3” z Piły, drugie „Jamniuk” z Gorzowa, a trzecie Gimnazjum z Suchego Lasu.

BJJ to brazylijskie jiu-jitsu, które koncentruje się na walce z jednym przeciwnikiem. Celem walki jest przejęcie kontroli nad przeciwnikiem poprzez zadawanie mu kontrolowanego bólu. Walka w brazylijskim jiu-jitsu odbywa się głównie w parterze. Taktyka polega na sprowadzeniu przeciwnika do parteru, unieruchomieniu go i wykonaniu techniki kończącej- dźwigni bądź duszenia, zmuszającej przeciwnika do poddania się bądź pozbawiającej go przytomności. Zawodnicy brazylijskiego jiu-jitsu walczą w zwarciu, co dodatkowo utrudnia ich przeciwnikom wykonywanie uderzeń.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Konrad Krawczuk, który zdobył puchar starosty sulęcińskiego.

Organizatorem imprezy był Grzegorz Biegański, wielki entuzjasta judo. Na co dzień służy w gorzowskiej policji. Mówi o sobie, że judo trenuje od zawsze. Prowadzi również własny klub. Jest instruktorem ju jitsu, samoobrony, kulturystki, strzelania sportowego i bojowego.

W imieniu starosty sulęcińskiego Dariusza Ejcharta dyplomy, medale i puchary wręczył p.o. dyrektora liceum Jarosław Ugrynowicz (red.).