POWIAT SULĘCIŃSKI Święto Powiatu w dobrym klimacie

śwŚwiętowanie z powiatem

Święto odbyło się pod hasłem “Powiat w mundurze”

 

W turnieju służb mundurowych wzięły udział zespoły policji, straży pożarnej, nadleśnictwa i wojska. Odbył się pokaz pozorowanej akcji interwencyjnej z udziałem żandarmerii wojskowej, wystąpiła rodzima orkiestra dęta OSP z Grochowa.

W programie „Mamma mia” zaprezentowały się uczennice Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie. W godzinach wieczornych wystąpił zespół wokalny „Siedemnastka” z Klubu 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Wędrzynie.

Od rana trwały otwarte rodzinne zawody wędkarskie nad jeziorem ostrowskim, a na terenie wokół estrady stanęły namioty lokalnych grup rybackich, punkty małej gastronomii, kolorowe jarmarki, dmuchane zamki, zjeżdżalnie, ściana wspinaczkowa, kule na wodzie, strzelnice z bronią pneumatyczną. Pod namiotami prezentowały się jednostki organizacyjne powiatu, stowarzyszenia i starostwo powiatowe.

Malowanie twarzy i jazda kucami to domena naszych milusińskich, którzy mieli okazję dosiąść żywego „pony” i poczuć się jak prawdziwi kowboje w siodle.

Zespół „Bahamas” zaśpiewał swoje największe przeboje dla dzieci i przeprowadził kilka konkurencji, w których wzięły udział dzieci i rodzice. W ramach tego bloku artystycznego wystąpił również iluzjonista, artysta cyrkowy, fakir, człowiek na szczudłach i duże żywe maskotki w postaci pluszowych niedźwiadków. Każdy z uczestników zabawy otrzymał nagrody i symboliczne upominki.

Bezpośrednią relację z obchodów relacjonowało Radio Zachód. Wieczorem nastąpiło podsumowanie oraz wręczenie pucharów i nagród uczestnikom wszystkich konkurencji i zawodów, jakie odbyły się podczas święta powiatu.

W godzinach wieczornych na estradzie wystąpił zespół „Modern Talking Reoladed”, a następnie rodzimy artysta estradowy Maciek Barden. Wieczór muzyczny zakończył zespół  „Weekend”.

Ostatnim punktem obchodów był pokaz sztucznych ogni, który zakończył III Święto Powiatu Sulęcińskiego.

Swoją obecnością święto zaszczycili: europoseł prof. Bogusław Liberacki, posłowie Bożena Sławiak i Bogusław Wontor, wicemarszałek województwa lubuskiego Maciej Szykuła oraz dowódca 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg.  Rajmund Andrzejczak. Rolę gospodarzy święta sprawowali starosta sulęciński Dariusz Ejchart i wicestarosta Tadeusz Dąbroś (red.).