POWIAT SULĘCIŃSKI Dzień Dziecka na mundurowo

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZabawy z żołnierzami

W obchodach Dnia Dziecka, który został zorganizowany przez dowódcę 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Rajmunda Andrzejczaka oraz dowódcę 7. batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich  ppłk Rafała Mielnika uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie, Domu Dziecka w Sulęcinie i Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie

 

Przed rozpoczęciem imprezy odbyło się podpisanie dokumentu współpracy pomiędzy Domem Dziecka w Sulęcinie oraz 17. Wielkopolską Brygadą Zmechanizowaną. Porozumienie podpisała dyrektor ośrodka Anna Krawczyk, a ze strony 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Rajmund Andrzejczak.

Święto Dnia Dziecka odbyło się w nietypowej scenerii i zostało przeprowadzone na terenie ćwiczeń żołnierzy batalionu. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze sprzętem wojskowym i uczestniczyć w pokazie umundurowania bojowego żołnierzy. Z tej okazji każde dziecko miało możliwość poprowadzić quad w obecności specjalisty wojskowego, zasiąść za kierownicą różnych pojazdów wojskowych, policji i żandarmerii wojskowej oraz zapoznać się z ich wyposażeniem.

Uczniowie i podopieczni domu dziecka uczestniczyli w pokazie broni będącej na wyposażeniu wojska. Brali także udział w symulowanym strzelaniu do tarczy i poznali tajniki ratowania życia ludzkiego w pokazie zorganizowanym przez ratowników ratownictwa medycznego.

Żołnierze przygotowali również szereg gier i zabaw dla dzieci. Zorganizowano między innymi konkurencje w przeciąganiu liny, rzut piłką lekarską, tor przeszkód z zasłoniętymi oczami, czy grę w rzuty metalowymi kulami, popularnie zwanymi petanką. Była wojskowa grochówka prosto z kuchni polowej i pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Uczestnicy zabaw otrzymali nagrody ufundowane przez organizatorów, jak również instytucje powiatowe. W imprezie uczestniczyli: dyrektor Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego Elżbieta Jakóbczak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Sieniawie Mariola Grobelna,  dyrektor Domu Dziecka w Sulęcinie Anna Krawczyk, starosta sulęciński Dariusz Ejchart, komendant Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie nadkom. Paweł Rynkiewicz, zastępca komendanta Żandarmerii Wojskowej por. Marcin Ciekota oraz komendant 45 WOG ppłk Sławomir Lewicki (red.).