GÓRZYCA Wizyta w domu dziecka

gok2Przyjacielskie odwiedziny

22 maja uczniowie klasy pierwszej nauczania wczesnoszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Górzycy wraz z wychowawcą i przedstawicielem rodziców odwiedzili Dom Dziecka ,,Nasza Chata” w Cybince

 

Celem wizyty było uwrażliwienie uczniów na drugiego człowieka, rozwijanie pozytywnych cech osobowości: życzliwości, empatii, tolerancji, a przede wszystkim dzielenia się z innymi. Z takim przesłaniem pierwszaki przez trzy miesiące przynosiły do małej szkoły zabawki, odzież i słodycze, które później wspólnie pakowali  w kartony. Z dużym zaangażowaniem pracowali nad przystrojeniem prezentów.

Z bijącymi  sercami weszliśmy do Domu Dziecka, gdzie czekali na nas: dyrektor, wychowawcy i  wychowankowie. Zostaliśmy przyjęci bardzo ciepło, chociaż na początku towarzyszyła nam trema, która szybko minęła. Czas mijał nam na wspólnym poznawaniu się, wymianie adresów, zwiedzaniu placówki i śpiewaniu, któremu akompaniował pan Robert. Pierwszaki bardzo szybko się zintegrowały z wychowankami  Domu Dziecka, aż trudno było się  pożegnać. Na pytanie przyjedziecie jeszcze? Zgodnie zapewnili – tak. Nie były to ostatnie odwiedziny.

KRYSTYNA SYLWESTRZAK