GÓRZYCA Festyn rodzinny w Czarnowie

gok5Integracyjna zabawa

2 czerwca w sali szkolnej w Czarnowie odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez  Caritas i Szkołę Podstawową im. Kresowian

 

Mimo niezbyt sprzyjającej aury frekwencja była wysoka, a zabawa udana. Jak co roku odbyły się liczne konkursy i zabawy, w których udział wzięły dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Harcerze z 16 DH “Czarne Stopy” zapewnili rozrywkę w postaci strzelnicy oraz zorganizowali stoisko promujące obóz harcerski w Pobierowie HAL 2013.

Imprezę swoimi występami uświetniły dwa zespoły muzyczne. Jako pierwsza wystąpiła Kapela Ludowa z Górzycy, następnie na scenie pojawił się żeński chór z Ośna Lubuskiego. Szczególną atrakcją dla dzieci i młodzieży był przyjazd motocyklistów  z klubu ,,Miś’’ z  Gorzowa Wlkp., a także możliwość przejażdżki bryczką. Przeprowadzono również loterię fantową, która cieszyła się dużym powodzeniem ze względu na atrakcyjne fanty. W trakcie całego spotkania można było za symboliczną kwotę skosztować pysznej grochówki podawanej z kuchni polowej, chleba ze smalcem i ogórkiem lub ciasta.

Liczymy na to, że w przyszłości tego typu imprezy wejdą na stałe do czarnowskiego kalendarza wydarzeń kulturalnych, doskonale integrują bowiem społeczeństwo lokalne i wzmacniają więzi rodzinne (red.).